Aranżacja kuchni w bloku

adminek

mała kuchniaNiekiedy aranżacja mieszkania w bloku natrafia na pewne problemy. Jedną z największych niedogodności, jakie spotykają mieszkańcy bloków podczas generalnych remontów, jest aranżacja ciasnej i małej kuchni. Oto kilka porad, jak poradzić sobie z tym problemem.

Jeżeli kuchnia jest wyjątkowo wąska i sąsiaduje z dużym pokojem, warto pomyśleć o wyburzeniu ścianki działowej (oczywiście, jeżeli dostaniemy na to pozwolenie). Wtedy kuchnia, w formie aneksu kuchennego, byłaby połączona z pokojem. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, musimy projektowanie wnętrza dostosować do jego gabarytów.

Przy wąskiej kuchni warto ustawić tylko jeden rząd szafek. Jeżeli planujemy dwa rzędy, dobrze ustawić je, pamiętając, że przestrzeń je dzieląca musi wynosić co najmniej jeden metr. Utrzymanie przejrzystości pomieszczenia związane jest nie tylko z odpowiednim układem mebli, ale również z tonacją kolorystyczną, jaką przyjmiemy. Warto więc pomyśleć o jasnych barwach, najlepiej wszelkich odcieniach bieli, kremu i beżu, które rozświetlą i powiększą optycznie pomieszczenie.

„Sam projekt powinien być możliwie prosty, dlatego warto zrezygnować z wszelkich udziwnień. Powinniśmy usuwać zbędne, niepotrzebne elementy, które zamiast dekorować przestrzeń, będą ją optycznie zmniejszać i zaśmiecać.” – doradza ekspert od projektowania i aranżacja wnętrz z biura projektowego Orange Studio.

Nawet w najmniejszej kuchni można zastanowić się nad ustawieniem małego stoliczka kawowego. Jeżeli chcemy zrealizować taki pomysł, powinniśmy dobrać jak najbardziej funkcjonalny mebel. Najlepszy będzie stół dający możliwość składania i rozkładania blatu. Krzesła też powinny zajmować mało miejsca. Dobrym rozwiązaniem będą wygodne pufy, które po skończonym śniadaniu umieścimy pod stolikiem.