Dekoracje w domu

adminek

ramy do obrazówKażdy, kto choć trochę interesuje się tematyką wystroju wnętrz, wie, że oryginalne meble, kosztowne akcesoria i ciekawe kolory ścian nic nie dadzą, jeśli wnętrzu brakuje tak zwanej „duszy”. Dekoracje, bibeloty i drobne szczegóły, pasujące do charakteru pomieszczenia to rzeczy niezbędne, by zyskało ono swój jedyny w rodzaju, niepowtarzalny klimat.

Jeśli jesteśmy miłośnikami sztuki, ramy do obrazów mogą stać się niepowtarzalną ozdobą naszych wnętrz. Mogą być one wykonane z drewna, metalu czy nawet szkła. Ważne. by charakterem pasowały stylowi pomieszczenia, w którym zawisną. Ciekawy efekt może dać nam mieszanka stylu, czyli przykładowo oprawienie starego obrazu w nowoczesną, minimalistyczną ramkę.
Amatorów zdjęć z pewnością zachwycą ramki drewniane, ceramiczne czy plastikowe, w które mogą oprawić ulubione fotografie. Nie tylko będą one wspomnieniem pięknych momentów, ale i niepowtarzalną dekoracją pokoju.

Nowością w dziedzinie oprawiania obrazów są tzw. paspartu, czyli szerokie, kartonowe ramy. Bardzo dobrze wpasowują się one w minimalistyczne, nowoczesne wnętrza, podkreślając ich prosty, niemal surowy charakter. Paspartu dają najlepszy efekt, jeśli obraz w środku jest dodatkowo otoczony szerokim, pustym marginesem. Można w nie oprawić także suszone rośliny czy wyroby jubilerskie.

Urządzając wnętrze, warto pamiętać, że dobór odpowiednich dodatków do dekoracji jest niemal tak samo ważny, jak zakup mebli. To właśnie różnego rodzaju obrazy, zdjęcia czy bibeloty mówią wiele o właścicielu domu oraz tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat i nadają pomieszczeniu duszy.